Komentarze: 1
WORLD TRADE CENTER
Tutaj nie potrzeba komentarza. Wszyscy doskonale pamietamy co sie stalo i jaki wplyw to wywarlo na swiat. Chcialabym jednak pokazac ofiary tego tragicznego wydarzenia, ktore aktywnie działały w organizacjach wspierajacych osoby kochające tę samą płeć... To tylko garstka z nich.. bo nikt nie wie ilu z nich zginelo pod gruzami WTC..
Pensylwania
Mark Bingham był graczem rugby oraz właścicielem małej firmy public relations działającej w Nowym Jorku i Los Angeles. Po ukończeniu studiów Mark grał w The Fog, gejowskiej drużynie rugby w San Francisco.
Po porwaniu samolotu Mark Bingham wspólnie z kilkoma innymi mężczyznami walczyli z terrorystami. Dzięki temu zapobiegli skierowaniu przez terrorystów samolotu na Kongres lub Biały dom.
Chwilę później samolot rozbił się na polach w Pittsburg w stanie Pensylwania.
WTC
Franciszkanin Mychal Judge był przywódcą Dignity, organizacji homoseksualnych katolików i kapelanem nowojorskich strażaków. Został zabity przez walącą się drugą wieżę, gdy udzielał ostatniego namaszczenia umierającemu strażakowi.
Z powodu swoich liberalnych poglądów był skonfliktowany z nowojorskim kardynałem O'Connorem o poglądach nieprzychylnych mniejszościom seksualnym.
We wczesnych latach 80-tych Judge był jednym z pierwszych księży pomagających młodym ludziom z AIDS, organizował ich pogrzeby oraz wspierał duchowo ich partnerów oraz członków rodziny. Udostępnił miejsce w kościele Św. Franciszka organizacji katolików homoseksualistów.
Na rok przed zamachem wziął udział w paradzie Św. Patryka, którą zorganizował w dzielnicy Qeens jego przyjaciel, aktywista Brendan Fay.
W czasie lotu 175 na pokładzie zamolotu z Bostonu do Los Angeles znajdowali się Daniel Brandhorst (42 lata) i jego partner 33-letni Ronald Gamboa. Lecieli wraz ze swoim trzyletnim synkiem, Davidem Brandhorstem, z Bostonu do Los Angeles.
Daniel był prawnikiem w PricewaterhouseCoopers w Los Angeles. Gamboa był kierownikiem sprzedaży w domu towarowym w Los Angeles.
W tym samolocie znajdował się również Anglik Graham Berkeley (37 lat) pracownik komputerowej firmy Compuware.
Na pokładzie samolotu, który uderzył w drugą wieżę byli 41-letni steward Jeffrey Collman i 40-letnia kierownik marketingu Carol Flyzik.
Renee Barrett pracowała w firmie Cantor Fitzgerald w pierwszej wieży. Po uderzeniu samolotu zdążyła z niej uciec. Mimo to zmarła później w szpitalu z powodu rozległych poparzeń, których doznała podczas ucieczki z wieży. Renee Barrett żyła ze swoją partnerką Enez Cooper i 18-letnim synem Eddiem.
41-letni John Keohane pracował w firmie ubezpieczeniowej Zurich America, której siedziba była usytuowana w pobliżu wież. Został zabity przez spadające szczątki wież.
Pentagon
Pierwszym oficerem lotu 77, ktory uderzył w Pentagon był David Charlebois, członek stowarzyszenia pilotów homoseksualistów. Tym samolotem leciał również Joe Ferguson, 39-letni pracownik National Geographic.
Generał-porucznik Timothy J. Maude (53 lata) był zastępcą kierownika działu personelu w armii. Odegrał ważną rolę w przeprowadzeniu programu "Nie pytaj, nie mów" w armii. Miał na celu ograniczenie dyskryminacji mniejszości seksualnych w armii.
Miejsce, w którym pracował Timothy, znajdowało się w sekcji Pentagonu, w którą uderzył samolot. Oddział ten był często chwalony za wysiłki na rzecz ograniczania przestępstw przeciwko homoseksualistom w armii.
W Pentagonie zginęła również 52-letnia specjalistka do spraw budżetu, Sheila Hein. Samolot uderzył dokładnie w to biuro, do którego Sheila została przydzielona zaledwie tydzień wcześniej.